توضیحات کامل :

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره سود انباشته و قیمت سهام با فرمت docx در قالب 35 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

انتشار اوراق قرضه و یا سهام برای شرکت هایی میسر است كه از تأسیس آنها مدتی گذشته و شركت در نزد عامه از اعتبار قابل قبولی برخوردار است. اما شرکت هایی كه جدید التأسیس هستند كمتر می‌توانند از امكان انتشار اوراق قرضه یا سهام برخوردار باشند حتی در صورت ممكن بودن انتشار اوراق قرضه ویا سهام، انتشار آنها بصورت یك راه تأمین سرمایه پرهزینه بشمار می‌آید. از این گذشته در كشورهای در حال توسعه بازارهای سرمایه هم بصورت گسترده و منسجم سازماندهی نشده‌اند و امكان تأمین مالی از راه انتشار سهام یا اوراق قرضه و از طریق بازارهای سرمایه مشكل می‌باشد. در این قبیل شرکت های نوپا بیشتر از اعتبارات و وام های بانكهای توسعه و یا بانكهای تجاری استفاده می‌كنند. 

 

 


در انتخاب بین تامین مالی کوتاه مدت و بلند مدت قاعده سرانگشتی مورد استفاده شرکت این است که «از سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت برای وجوه کوتاه مدت و از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت نیز برای وجوه بلندمدت تامین مالی کنید». این امر به این معناست که از استقراض کوتاه مدت ارزان در جایی که استفاده از آن امن‌تر است (در جایی که سرمایه‌گذاری‌ها در ماهیت کوتاه مدت هستند و بنابراین ریسک تجدیدنظر به عنوان مشکل محسوب نمی‌شوند) استفاده کنید اما از تامین مالی بلندمدت برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت استفاده نمایید.

 

 

 

فهرست مطالب

سود انباشته

تعریف

عوامل موثر بر درصد تقسیم سود سهام

سود انباشته بعنوان یکی از منابع تأمین مالی

حفظ ساختار سرمایه

نیاز سهامداران

محدودیتهای توزیع سود سهام

سودانباشته بعنوان یکی از روشهای تأمین مالی

هزینه خاص سود انباشته

استقراض

وامها وتسهیلات

مزایای استفاده از استقراض

معایب استفاده از استقراض

وامهای بانکی بلندمدت

ویژگیهای وام میان مدت و بلندمدت

مزایا و معایب تأمین مالی از طریق بدهیهای بلند مدت

زمان مناسب استفاده از وام

هزینه تأمین مالی بدهی

تأثیر وام بر سود دهی شرکت

قیمت سهام

تأثیر افزایش سرمایه بر  بازده سهام

پیشینه

منابع