توضیحات کامل :

دانلود پاورپوینت دانشگاه کارآفرین استلزامات و باید ها جهت رشته مدیریت در قالب 112 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 


•تغییر نقش دانشگاه با توجه به تغییر جهت گیری های اقتصادی- سیاسی  پایان جنگ سرد تغییر نگرش به پژوهش در مراکز دانشگاهی را به دنبال داشت.
•با توجه به جهت گیری های اقتصادی جدید که نقش مدیریت اقتصاد را از دولت به بازار منتقل کرد به تغییر نگرش به پژوهش در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی انجامید و این تقاضا را شکل داد که دانشگاه باید حداقل منابع  عمومی به کار رفته در پژوهش را جبران کند و نقش فعال تری در رشد و توسعه جامعه ایفا کند.

•همزمان شکل گیری اقتصاد دانش بنیان نقش دانش را به عنوان عامل برجسته تر ایجاد ارزش افزوده، خلق ثروت نسبت به عوامل سنتی تولید در اقتصاد یعنی زمین، کار و سرمایه برجسته تر کرد.

 

 

 


•دانشگاه علاوه بر پژوهش و آموزش نقش سوم دیگری را عهده دار شد و آن مشارکت در امر توسعه اقتصادی- اجتماعی جامعه است.


•این تغییرات در رویکرد تخصیص منابع و نقش دانش در خلق ثروت و تغییر جهت گیری مدیریت اقتصاد منجر به رشد توجه به رویکرد تجاری سازی نتایج پژوهش ها در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشورهای توسعه یافته شد. و این انتظار از دانشگاه شکل گرفت که نتایج پژوهش ها باید به شرکت های بخش خصوصی و عمومی فروخته شود تا ضمن اینکه  فعالیت های پژوهشی تامین مالی شوند، منابع درآمدی دیگری برای این مراکز  خلق شود.


•تجاری سازی به معنای تبدیل نتایج تحقیقات به محصولات، خدمات و فرآیندهایی است که می توانند به فروش برسند. و به این ترتیب این فرآیند به کاربردی کردن نتایج تحقیق و ایجاد ارزش اقتصادی برای این نتایج تاکید دارد.

 

 

 


عنوان :
فشارهای محیطی بر دانشگاه ها
مشکلات آموزش عالی
وظیفه کارآفرینی دانشگاه ها
دانشگاه کارآفرین از دید اندیشمندان
تحول در ماموریت دانشگاه ها
مشخصه تعادل بین آموزش، پژوهش و خدمات در دانشگاه کارآفرین
ماموریت اصلی دانشگاه کارآفرین

تعامل دانشگاه با صنعت و دولت
کارکردهای دانشگاه کارآفرین

دلایل همکاری صنعت ، دولت و دانشگاه

کارآفرینی دانشگاهی

نوآوران در بافت دانشگاه

توسعه نوآوري در اعضاي دانشگاه

تجاری سازی در دانشگاه کارآفرین

تفاوت دانشگاه کارآفرین و کارآفرینی دانشگاهی

شرایط لازم برای توسعه کارآفرینی دانشگاهی

زمينه هاي توسعه كارآفريني دانشگاهي