توضیحات کامل :

دانلود پاورپوینت کتاب و درس رفتار سازمانی دکتر فردین مهرابیان جهت رشته مدیریت در قالب 230 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

تعریف رفتار سازمانی :
انسان به عنوان مهم ترین عضو، و منحصر به فردترین منبع در سازمان مطرح است و رفتار او ، متنی بر هدف و شامل سلسله ای از فعالیت ها مثل کارکردن ، صحبت کردن ، خوردن و نظایر آن
می باشد . مدیران با شناخت و فهم درست رفتار انسان در سازمان یا رفتار سازمانی می توانند نه تنها چرایی رفتار را تشخیص دهند بلکه قادر خواهند شد تا حدودی ، رفتار آینده را پیش بینی و کنترل نمایند .

تعاریف زیادی در رابطه با رفتار سازمانی ارائه شده است که برخی از این تعاریف عبارتند از :


 «تاریخچه شکل گیری رفتار سازمانی »

برخی رشته ها ، هزاران سال سابقه دارند . مدیریت نیز به نوعی دارای عمری صد ساله می باشد . ولی از آنجایی که تا اوایل قرن گذشته مطالعه آن مورد توجه قرار نگرفته بود ، از عمر رفتار سازمانی بیش از چند دهه نمی گذرد . یکی از دلایل رشد نسبتاً دیر هنگام مدیریت به عنوان یک رشته علمی ، فقدان سازمانهای بزرگ می باشد لیکن وجود سازمانهای بزرگ جهت ایجاد تحرک و همچنین استفاده از آنها به عنوان آزمایشگاه تحقیقات مدیریت ضروری بوده است .

 

 

دلیل دیگر وجود این تصور بوده است که مدیریت و سایر رشته های مربوط به کار ، بخشی از اقتصاد می باشد . اقتصاددانان نیز به نوبه خود تصور می کردند که اقدامات مدیریت به طور طبیعی کارآمد و اثر بخش می باشد بنابراین توجه خود را بر سطوح بالایی از تجزیه و تحلیل مانند سیاست ، اقتصاد ملی و ساختارهای صنعتی معطوف می کردند . و بالاخره اینکه مدیریت رشته ای جدید است و بیشتر یک علم اجتماعی است تا یک علم طبیعی .

 

 

 

عنوان :

تاریخچه تحول و تکامل اصول روابط انسانی و رفتار سازمانی

تعریف رفتار سازمانی و شناخت مکاتب و شاخه های مختلف طبیعت انسان

مبانی رفتار فرد ( نگرش ، شخصیت و ادراک ) و نقش آن در رفتار سازمانی

گروه رفتار سازمانی

ویژگی سازمان و محیط و تأثیر آن در رفتار انسانی

فلسفه و هدف های سازمان رسمی و غیر رسمی

رهبری و نظریه های مختلف رهبری

نظریه های انگیزش و کاربرد آن در مدیریت

ارتباطات

فرهنگ سازمان

تغییر و بهبود سازمان