توضیحات کامل :

هدف از این تحقیق بررسی رضایت مشتری و ساختار مدل های مرتبط با آن با فرمت docx در قالب 39 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

مشتری کیست؟

اهمیت مشتری

انواع مشتریان

تعریف رضایت مشتری

مزایای رضایت مشتری

عوامل عدم رضایت مشتریان

پیامدهای عدم رضایت مشتری

بررسی ساختار مدل های رضایت مشتری

اهداف سنجش رضایت مشتری

تعریف مدیریت ارتباط با مشتری

بخش های اصلی تشکیل دهنده CRM

اهداف سیستم ارتباط با مشتری

مزایای استفاده از سیستم CRM

انواع سیستم های CRM (فناوری های CRM )

مدیریت شکایات و بهبود خدمات

شکایات مشتری

گزینه های پیش روی مشتریان ناراضی

فواید مدیریت شکایان از دیدگاه ماتسوشیتا

تاثیر زمان انتظار در رضایت مشتری

رابطه­ی رضایت کارکنان با رضایت مشتری

کارمند موفق

رضایت مشتری و رابطه­ی آن با وفاداری

راهکارهای رسیدن به رضایت مشتری

منابع

 

 

 

مشتری، به زبان ساده، همان کسی است که به جهت رفع نیازها و خواسته‌های خود به ما مراجعه و از کالاها و یا خدمات ما استفاده می‌کند و حاضر است بابت آن هزینه مناسبی را پرداخت نماید. به عبارت دیگر، مشتری کسی است که در حالت تعاملی چیزی را می‌دهد و چیزی را می‌گیرد(فاریابی،1391، 17) مشتری رضایتمداریی است حقیقی یا حقوقی که خواستار یا خریدار کالا و یا خدمتی برای رفع نیاز خود می باشد و حاضر است بابت آن هزینه مناسبی را بپردازد. ولی زمانی حاضر به پرداخت این هزینه است که در کالا یا خدمت ارائه شده به او، ارزشی را ببیند که پرداخت آن هزینه را توجیه کند(دادخواه،1392، 24).

 

 

 

توجه داشته باشیم که همه مشتریان با هم برابر نیستند و به همین دلیل شناخت و انتخاب مشتری دائمی و وفادار تنها شرط بقای هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود. مشتری وفادار کسی است که بطور مکرر کالا و خدمات خود را از ما خریداری کرده و نسبت به ما نگرش مثبتی دارد و به همین دلیل خرید از ما را به تمامی دوستان و آشنایان خود مصرانه توصیه می‌کند. تجار و کسبه عاقل و دوراندیش همواره روی عمق روابط خود با مشتریان حساب باز کرده و مشتریان را یاران اصلی خود می‌دانند و در کمال صداقت و اعتماد با آنان رفتار می‌کنند(فاریابی،1391، 17).