توضیحات کامل :

دانلود پاورپوینت مدیریت ایمنی مواد غذایی و مراحل مختلف طرح haccp جهت رشته مدیریت در قالب 41 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 


مدیریت ایمنی مواد غذایی

استاندارد ها و سیستم های مختلف مدیریت ایمنی مواد غذایی در  واحد های  مرتبط با  زنجیره  مواد  غذایی وجود داشته و قابل استفاده هستند و هر کدام از آنها به منظور تامین  امنیت مواد غذایی  از اصول استانداردی پیروی می کنند.

بر اساس آیین نامه اجرایی  قانون اصلاح ماده 13 مدیران و متصدیان مرتبط با مواد غذایی برای انجام خود اظهاری و تحویل مستندات مربوطه  به مسئول بهداشت محل ,می توانند از یکی از استاندارد های مشروحه ذیل در تهیه مستندات استفاده نمایند.که به این منظور می توانند از خدمات دانش آموختگان بهداشت محیط  ویا بهداشت مواد غذایی استفاده نمایند .

ISO 22000استاندارد

استاندارد آمریکا

SFBB 2006-استاندارد انگلستانHACCP استاندارد

استاندارد ملی ایران و پروانه ساخت معاونت غذا و دارو

 

 

 

HACCP

رویکردی منظم برای شناسایی و تشخیص خطرات , تعیین نقاط بحرانی و اقدام های کنترلی در آماده سازی فرآورده غذایی می باشدکه از آن می توان در مواردی که کنترل و تضمین ایمنی غذا ضرورت دارد استفاده کرد .این رویکرد یکی از منابع مهم تهیه دستور عمل ها و چک لیست های جدید بر اساس نواقص بحرانی و غیر بحرانی است .
شناخت عوامل موثر بر فعالیت میکرو ارگانیسم ها ما را قادر می سازد زمان وقوع خطرات احتمالی را پیش بینی نموده و همچنین از وقوع آنها جلوگیری کرده و یا آنها را کنترل نماییم که این فرایند مفهوم واقعی سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقطه کنترل بحرانی جهت برنامه ریزی و ایجاد ایمنی در مواد غذایی می باشد.

 

 

 

Haccp طرح

مدرک مختص هر خط تولید و  فرآورده است که در صورت به کارگیری صحیح و به موقع ,از وقوع مشکلات ایمنی غذا جلوگیری می نماید . این طرح انجام اقدامات لازم و تعیین زمان ، مکان و تعداد دفعات و برخی موارد دیگر را تشریح می نماید و بر پایه فرم های اطلاعاتیhaccp بنا گردیده است .

 

 

 

 

عنوان :
HACCP

تجزیه و تحلیل خطر و کنترل نقطه بحرانی

HACCP
Haccp طرح
هفت اصل haccp  
مراحل مختلف طرح haccp :
نمودار کنترل haccp :
: hazardخطر
 خطر بیولوژیک:
خطر شیمیایی
فیزیکی
و...