توضیحات کامل :

دانلود پاورپوینت آمورش نرم افزار SPSS جهت رشته مدیریت در قالب 51 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

تفاوت علم (science) و دانش (knowledge)

علم در لغت به معنای یقین، معرفت و دانش است. واژه علم در مفهوم کلی خود به هر نوع آگاهی نسبت به اشیا، پدیده ها، روابط و ... اطلاق می شود.

به علم در مفهوم کلی و عام آن، knowledge گویند.

به علم در مفهوم خاص آن science گویند. که مقصود آن بخشی از دانستنی ها و آگاهی های نوع بشر است که به روش های تجربی قابل اثبات و تایید باشد. این نوع علم بیشتر مترادف با علوم تجربی و طبیعی و انسانی به کار گرفته شده است که در جهان خلقت قابل آزمایش می باشند و نتیج پژوهش های آنها ما به ازای خارجی است.

 

 

 

تفاوت سوال (Question) با مساله (Problem)

اگر به پرسش‌ها و ابهاماتي كه براي خودمان و يا ديگران مطرح مي‌شوند دقت كنيم، مي‌توانيم آن­ها را به دو دستة كلي تقسيم نماييم. تفاوت اصلي اين دو گروه، در اين است كه برخي از پرسش‌هاي ما به­خاطر جهالت و بي‌اطلاعي به­وجود مي‌آيند؛ يعني چون چيزي دربارة يك موضوع نمي‌دانيم، آن را مي‌پرسيم تا در آن باره اطلاع كسب كنيم. اين گونه پرسش‌ها را اصطلاحاً «سؤال» مي‌ناميم که سؤالات را می­توان از طریق فرآیند آموزش پاسخ داد؛ اما برخي از پرسش‌ها هستند كه بر اثر دانايي و اطلاعات قبلي ما ايجاد مي‌شوند. به­عبارت­ديگر، تا وقتي دربارة يك موضوع چيزي نمي‌دانيم و يا اصلاً به آن موضوع توجه نداريم، پرسشي هم در رابطه با آن به ذهن­امان نمي‌رسد؛

 

 

 

 

ولي همين­كه كلية اطلاعات موجود دربارة آن مطلب را به­دست آورديم، تازه در تحليل‌ها و مقايسه‌ها و كشف ارتباطات مربوط به آن موضوع، پرسش‌هاي جديدي برايمان مطرح مي‌شود. اگر بتوانيم پاسخ اين پرسش‌ها را با پرسيدن از ديگران و يا مطالعه و استفاده از منابع، به­دست آوريم، معلوم مي‌شود كه اين پرسش‌ها نيز بر اثر جهالت ما و يا نقص در اطلاعات­امان ايجادشده و در واقع، ما «سؤال» داشته‌ايم؛ اما اگر پاسخ پرسش‌هاي جديد ما، نزد هيچ­كس و در هيچ­جا وجود نداشته باشد، ما با دغدغه و مشكلي مواجه مي‌شويم كه خودمان بايد به­دنبال حل آن باشيم. اين گونه پرسش‌ها را اصطلاحاً «مسأله» مي‌گوييم، در این صورت دیگر نمی­توان از فرآیند آموزش جهت پاسخ­گویی به مسأله استفاده نمود؛ لذا در این شرایط از پژوهش برای حل مسأله مدد می­گیریم.

 

 

 

 

 

عنوان :

تفاوت علم (science) و دانش (knowledge)

تفاوت سوال (Question) با مساله (Problem)

تفاوت پژوهش و آموزش

تفاوت تحقیق (Search) با پژوهش (Research)

معرفی نرم افزار SPSS

تاریخچه SPSS

ساختار پژوهش

ساختار پژوهش- رابطه اهداف، سوالات و فرضیات تحقیق

مقياس هاي اندازه گيري متغيرها
اسمی، رتبه ای، فاصله ای و نسبی

رابطه سازه، مفهوم، متغیر و مقیاس
شيوه عملي طراحي پرسشنامه تحقيق

آمار استنباطی و توصیفی

انواع فرضیه

علم آمار

و...